Головна » 2016 » Листопад » 9 » Відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння Гельсінських угод.
11:06
Відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння Гельсінських угод.

9 листопада 2016 року відзначається 40-річчя заснування Української  Громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод (Української гельсінської групи). Це була перша легальна правозахисна організація в Українській РСР, яка відіграла одну з ключових ролей у національно-визвольній боротьбі Українського народу, розпочала ненасильницький, легальний і правовий шлях у здобутті Україною незалежності, становленні демократії, поваги до прав людини. 

На вшанування цієї події, засвідчення значення для розвитку демократичної правової держави і громадянського суспільства, з метою гідного відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод, сприяння розвитку правозахисної громадської діяльності в Україні 4 квітня 2016 року Президент України видав Указ № 126 “Про відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод”. 

У 1975 р. уряди  держав Європи, Північної Америки й СРСР, підписали Гельсінські угоди, що повинні були закріпити нові відносини у Європі та забезпечити виконання у кожній з них принципів демократії та прав людини. У листопада 1976 р. українські дисиденти-правозахисники об’єдналися в Українську групу сприяння виконанню Гельсінських угод в Україні. Саме вона стала найбільшою правозахисною організацією в республіці, а в 1988 р. на її основі була утворені Українська Гельсінська спілка. Гельсінським актом було остаточно закріплено кордони, які склалися в Європі внаслідок Другої світової війни.

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 443 | Додав: school | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: